Boys 2008 - Select

Sat August 17, 2019
TYPE TIME VENUE HOME TEAM RESULT AWAY TEAM
Group A 8:00 AM La Veta School - Field 3SS
Legends FC South B08
Friendly
United Central B08 Meagrow
Group C 8:00 AM Taft School - Field 3SS
CDA Slammers Cerritos B08 Hernandez/Rangel
Friendly
South Slammers B08 Flores
Group A 9:20 AM La Veta School - Field 3SS
CDA Slammers SB B08 Baaden
Friendly
CDA Slammers Whittier B08 Maroon Ramirez
Group C 9:20 AM Taft School - Field 3SS
CDA Slammers Orange B08 Herrera
Friendly
Xplosion SC - - B08
Group B 10:40 AM La Veta School - Field 3SS
CDA Slammers Cerritos B08 Uribe
Friendly
CDA Slammers SB B08 Cantu Maroon
Group D 10:40 AM Taft School - Field 3SS
CDA Slammers HB B08 Gonzalez
Friendly
SOCAL Elite FC B08 Gold
Group B 12:00 PM La Veta School - Field 3SS
Boca OC B08 Blue
Friendly
San Diego SC B08 Silver
Group D 12:00 PM Taft School - Field 3SS
CDA Slammers SB B08 Cantu
Friendly
LA Galaxy OC Mkandawire B08 Gold
Group A 1:20 PM La Veta School - Field 3SS
United Central B08 Meagrow
Friendly
CDA Slammers SB B08 Baaden
Group C 1:20 PM Taft School - Field 3SS
South Slammers B08 Flores
Friendly
CDA Slammers Orange B08 Herrera
Group A 2:40 PM La Veta School - Field 3SS
CDA Slammers Whittier B08 Maroon Ramirez
Friendly
Legends FC South B08
Group C 2:40 PM Taft School - Field 3SS
Xplosion SC - - B08
Friendly
CDA Slammers Cerritos B08 Hernandez/Rangel
Group B 4:00 PM La Veta School - Field 3SS
CDA Slammers SB B08 Cantu Maroon
Friendly
Boca OC B08 Blue
Group D 4:00 PM Taft School - Field 3SS
SOCAL Elite FC B08 Gold
Friendly
CDA Slammers SB B08 Cantu
Group B 5:20 PM La Veta School - Field 3SS
San Diego SC B08 Silver
Friendly
CDA Slammers Cerritos B08 Uribe
Group D 5:20 PM Taft School - Field 3SS
LA Galaxy OC Mkandawire B08 Gold
Friendly
CDA Slammers HB B08 Gonzalez

Sun August 18, 2019
TYPE TIME VENUE HOME TEAM RESULT AWAY TEAM
Group A 8:00 AM Villa Park High School - Field 2
CDA Slammers Whittier B08 Maroon Ramirez
Friendly
United Central B08 Meagrow
Group A 8:00 AM La Veta School - Field 3SS
Legends FC South B08
Friendly
CDA Slammers SB B08 Baaden
Group C 8:00 AM Taft School - Field 3SS
Xplosion SC - - B08
Friendly
South Slammers B08 Flores
Group C 8:00 AM Villa Park High School - Field 4
CDA Slammers Cerritos B08 Hernandez/Rangel
Friendly
CDA Slammers Orange B08 Herrera
Group B 9:20 AM La Veta School - Field 3SS
San Diego SC B08 Silver
Friendly
CDA Slammers SB B08 Cantu Maroon
Group D 9:20 AM Taft School - Field 3SS
LA Galaxy OC Mkandawire B08 Gold
Friendly
SOCAL Elite FC B08 Gold
Group B 10:40 AM La Veta School - Field 3SS
CDA Slammers Cerritos B08 Uribe
Friendly
Boca OC B08 Blue
Group D 10:40 AM Taft School - Field 3SS
CDA Slammers HB B08 Gonzalez
Friendly
CDA Slammers SB B08 Cantu
Semi Final 2:40 PM Santiago Charter - Field 3SS
CDA Slammers SB B08 Baaden
Friendly
LA Galaxy OC Mkandawire B08 Gold
Semi Final 2:40 PM Santiago Charter - Field 4SS
CDA Slammers SB B08 Cantu Maroon
Friendly
Xplosion SC - - B08
Final 6:30 PM Grijalva Park - Field 3SS
CDA Slammers SB B08 Baaden
Friendly
Xplosion SC - - B08

SEMI FINALS   FINALS   SEMI FINALS
 

8/18/2019 6:30 PM
3 CDA Slammers SB B08 Baaden
2 Xplosion SC - - B08
Grijalva Park - Field 3SS

 
8/18/2019 2:40 PM
7 CDA Slammers SB B08 Baaden
4 LA Galaxy OC Mkandawire B08 Gold
Santiago Charter - Field 3SS
 
 
 
 
   
   
     
     
 
 
 
 
8/18/2019 2:40 PM
3 CDA Slammers SB B08 Cantu Maroon
4 Xplosion SC - - B08
Santiago Charter - Field 4SS
   
CDA Slammers SB B08 Baaden
Champion